زنجیر ترکیه بازگشت کودتای آمریکا اردوغان

زنجیر: ترکیه بازگشت کودتای آمریکا اردوغان مراجع قضایی رجب طیب اردوغان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل فتح الله گولن جرات بازگشت به ترکیه را ندارد / اردوغان

رجب طیب اردوغان مدیر جمهوری ترکیه گفت که فتح الله گولن به عنوان متهم مهم کودتای 15 جولای 2016 از سرانجام حضور خود در ترکیه باخبر بوده و به همین علت جرات بازگشت

فتح الله گولن جرات بازگشت به ترکیه را ندارد / اردوغان

اردوغان: فتح الله گولن جرات بازگشت به ترکیه را ندارد

عبارات مهم : ترکیه

رجب طیب اردوغان مدیر جمهوری ترکیه گفت که فتح الله گولن به عنوان متهم مهم کودتای 15 جولای 2016 از سرانجام حضور خود در ترکیه باخبر بوده و به همین علت جرات بازگشت به موطن خود را ندارد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری دوغان، اردوغان در نشست 15 جولای؛ نقض حقوق بشر در اتاق بازرگانی آنکارا با اشاره به سخنان اخیر گولن در خصوص میل به به بازگشت به ترکیه در صورت استرداد به وسیله دولت آمریکا اظهار کرد: فتح الله گولن بدون هیچ خجالتی و با وقاحت تمام می گوید اگر آمریکا اجازه دهد، به ترکیه می روم حال من به او می گویم که در گذشته تو را جهت آمدن به ترکیه دعوت کردم و آیا نیامدی؟ آیا جسارت آمدن به ترکیه را داری؟ تو از سرانجام خود در ترکیه باخبر هستی و به همین علت جرات و جسارت آمدن به کشور را نداری.

فتح الله گولن جرات بازگشت به ترکیه را ندارد / اردوغان

وی افزود: ترکیه بعد از 15 جولای بسیار قدرتمندتر شده است و با قدم های ثابتی به سوی روزهای روشن آینده حرکت کرده و باور دارم که خداوند متعال انتقام خون کشته شدگان کودتا را خواهد گرفت.

ه گزارش ایرنا، ترکیه مدعی است که فتح الله گولن با تشکیل گروهی موسوم به ‘فتو’ و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای 15 جولای(25 تیرماه سال 1395) را سازماندهی کرده است.

رجب طیب اردوغان مدیر جمهوری ترکیه گفت که فتح الله گولن به عنوان متهم مهم کودتای 15 جولای 2016 از سرانجام حضور خود در ترکیه باخبر بوده و به همین علت جرات بازگشت

در کودتای 15 جولای سال 2016 (25 تیرماه 1395) ترکیه 249 نفر کشته و 2 هزار و 193 نفر نیز زخمی شدند.

محاکمه عوامل کودتای نافرجام 15 جولای ترکیه با کیفرخواست 2581 صفحه ای تنظیم شده است در مرکز ستاد کل ارتش ترکیه علیه 221 متهم در مراجع قضایی ترکیه جریان دارد و در آن فتح الله گولن به عنوان متهم ردیف اول معرفی شده است است.

واژه های کلیدی: ترکیه | بازگشت | کودتای | آمریکا | اردوغان | مراجع قضایی | رجب طیب اردوغان | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs