زنجیر ترکیه بازگشت کودتای آمریکا اردوغان

زنجیر: ترکیه بازگشت کودتای آمریکا اردوغان مراجع قضایی رجب طیب اردوغان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حضور نظامی‌ها در اقتصاد می‌تواند موجب فساد شود / مطهری

خروج نظامی‌ها از اقتصاد گامی مثبت است | عدم حضور نظامی‌ها در اقتصاد به نفع کشور است 

حضور نظامی‌ها در اقتصاد می‌تواند موجب فساد شود / مطهری

مطهری: حضور نظامی ها در اقتصاد می تواند موجب فساد شود

عبارات مهم : فعالیت

خروج نظامی ها از اقتصاد گامی مثبت است | عدم حضور نظامی ها در اقتصاد به نفع کشور است

نایب مدیر مجلس گفت: اینکه نظامی ها از حوزه اقتصاد خارج و از فعالیت اقتصادی که مرتبط با آنها نیست پرهیز کنند از این جهت مثبت ارزیابی می شود که این مسئله می تواند آنها را از وظیفه مهم خود باز دارد و موجب فساد شود.

حضور نظامی‌ها در اقتصاد می‌تواند موجب فساد شود / مطهری

علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرانلاین راجع به سخنان وزیر دفاع مبنی بر دستور رهبری مبنی بر عدم فعالیت ارتش و سپاه در بنگاه های اقتصادی گفت: به نظر می رسد این دستور خوب و گامی مثبت است.

او ادامه داد: اینکه نظامی ها از حوزه اقتصاد خارج و از فعالیت اقتصادی که مرتبط با آنها نیست پرهیز کنند از این جهت مثبت ارزیابی می شود که این مسئله می تواند آنها را از وظیفه مهم خود باز دارد و موجب فساد شود. لذا این مسئله از مواردی بود که امام (ره ) نیز بر آن تاکید داشتند و همواره خواستار آن بودند که نظامی ها وارد سیاست و اقتصاد نشوند. این تصمیم رهبری نیز گامی در این جهت است و باید از آن استقبال کنیم .

خروج نظامی‌ها از اقتصاد گامی مثبت است | عدم حضور نظامی‌ها در اقتصاد به نفع کشور است 

مطهری در پاسخ به این پرسش که آیا اگر این دستور از وقت امام (ره ) مطرح بوده هست، دخالت در اقتصاد به اندازه دخالت در سیاست جدی گرفته نشد گفت: از ابتدا منع جدی نبود لذا بعد از امام (ره) آنها میدان را باز دیدند و وارد فضای اقتصادی شدند.

وی در آخر گفت: به نظر من هر وقت جلوی این مسئله گرفته شود به نفع کشور و به نفع خود سپاه و ارتش خواهد بود.

لازم به ذکر است چندی پیش وزیر دفاع در پاسخ به اینکه «آیا دولت جهت پیگیری واگذاری ها در ارتش و سپاه به وزارت دفاع مسئولیتی داده است؟»، اظهار کرد: «مسئولیت این کار از طرف مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا به ستاد کل نیروهای مسلح واگذار شده است و ستاد کل در کل نیروهای مسلح این عنوان را دنبال می کند تا این نیروها از کارهای اقتصادی غیرمرتبط به هر دلیل، خارج شوند.»

واژه های کلیدی: فعالیت | اقتصاد | اقتصادی | مقام معظم رهبری | اخبار سیاسی و اجتماعی


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs