زنجیر ترکیه بازگشت کودتای آمریکا اردوغان

زنجیر: ترکیه بازگشت کودتای آمریکا اردوغان مراجع قضایی رجب طیب اردوغان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مروری بر اخبار هر روزه اتهامات جنسی در هالیوود

پس از رسوایی جنسی هاروِی واینستِین غول تهیه‌کنندگی هالیوود، حتی یک روز نیست که خبری از اتهامات جنسی یک هالیوودی در رسانه‌های غربی منتشر نشود.

مروری بر اخبار هر روزه اتهامات جنسی در هالیوود

مروری بر اخبار هر روزه اتهامات جنسی در هالیوود

عبارات مهم : اخبار

پس از رسوایی جنسی هاروِی واینستِین غول تهیه کنندگی هالیوود، حتی یک روز نیست که خبری از اتهامات جنسی یک هالیوودی در رسانه های غربی منتشر نشود.

به گزارش فارس، سال هاست هالیوود علاوه بر مجال به هنرپیشگان جهت نیل به مقاصد هنری و مالی و تبدیل شدن به سلبریتی، مجالی هم جهت سوءاستفاده های اخلاقی پشت پرده پدید آورده هست. بخشی اعظم که روز به روز در حال زیاد کردن است و انگار گزارش ها و اخبار هر روزه ی این تجاوزها کوچک ترین تاثیری بر کم کردن یا توقف این روند نداشته بلکه بر آن افزوده شده است است.

مروری بر اخبار هر روزه اتهامات جنسی در هالیوود

مصادیق بارز تجاوز و تعرض و هتک حرمت جنسی از اِبراز الفاظ جنسی گرفته تا لمس ناخواسته و تجاوز ناقص و کامل جنسی، هر روزه نقل مجالس رسمی و غیر رسمی هست؛ از مرحله گزینش هنرپیشه گرفته تا سر صحنه فیلمبرداری و تا جلسات خوانش فیلم نامه و حتی وقت استراحت عوامل در هتل ها، همه جا و به تعداد زیاد اخبار و مستندات هر روزه از تجاوز و تعرض اهالی هالیوود به گوش جهانیان می رسد و زنان بی دفاع هالیوودی هنوز نتوانسته اند با جنبش هایی نظیر metoo# و نظایر آن کوچک ترین مفرّی جهت خود ایجاد کنند.

سیل عظیم تجاوزهای جنسی پیش آمده در هالیوود که حتی جهت معروف ترین زنان هالیوود که هم از قدرت مالی اوج برخوردار هستند، هم طرفداران میلیونی دارند، نشان می دهد که هالیوود ناامن ترین مرکز هنری دنیا به حساب می آید و این حقیقت را آمار خود هالیوود تصدیق می کند. همین نشان می دهد که در بعد پرده صنعت سینمای آمریکا که حتی زنان قدرتمند آن نیز از آسیب مصون نیستند، کوچک ترین حاشیه امنیتی وجود ندارد و هر فردی در هر شرایطی بالقوه در معرض تجاوز و تعرض جنسی قرار دارد.

پس از رسوایی جنسی هاروِی واینستِین غول تهیه‌کنندگی هالیوود، حتی یک روز نیست که خبری از اتهامات جنسی یک هالیوودی در رسانه‌های غربی منتشر نشود.

همین بس که آمار تجاوزهای جنسی هالیوود به اندازه ای اوج و تکان دهنده است که برشمردن نام آنها که مورد تجاوز قرار نگرفته اند، بسیار کمتر از مورد تجاوز قرار گرفته هاست. تازه بسیاری از اعترافات زنانی که بعد از دهه ها از موارد تجاوزی که به آنها شده است لب به سخن می گشایند نشان می دهد که همان اندک تعدادی که به عنوان مورد تجاور قرار نگرفته ها محسوب می شوند نیز نمی توان به یقین از مصونیت ارزش دم زد و شاید بعدها در شرایطی که خود تشخیص دهند لب به سخن و اعتراف بگشایند! از این رو، آمار بالقوه تجاوز در هالیوود با این استدلال باز هم بالاتر می رود.

مشکل اینجاست که تجاوز در هالیوود تنها به زن ها محدود نمی شود و مواردی بسیار عنوان شده است که مردهای هالیوودی از سوی هم جنسان خود به زور مورد تعرض و تجاوز جنسی قرار گرفته اند که همین موضوع، اوضاع مهد سینمای آمریکا را بغرنج تر می کند.

بی شک ذکر نام تمام متجاوزین و آنها که مورد تجاوز قرار گرفته اند در این مقال نمی گنجد لیکن به ذکر نام بعضی از آنها که معروف تر بوده و آمار اتهاماتشان زیاد یا خاص تر بوده اشاره می کنیم:

مروری بر اخبار هر روزه اتهامات جنسی در هالیوود

ـ «هاروی واینستین» غول تهیه کنندگی هالیوود و مالک کمپانی بزرگی به نام خودش

هاروی وِینستِین یک تهیه کننده فیلم سابق آمریکایی هست. او و برادرش، باب واینستین شرکت سرگرمی میراماکس را تأسیس کردند، که این شرکت چندین فیلم مستقل موفق از جمله فیلم های سکس، دروغ و نوار ویدئویی (1998)، بازی گریه (1992)، داستان عامه پسند (1994)، موجودات آسمانی (1994) و شکسپیر عاشق (1998) را تولید کرد.[1] واینستین یک جایزه اسکار به خاطر تولید فیلم شکسپیر عاشق و هفت جایزه تونی جهت بازی ها و موزیکال های گوناگون از جمله آگوست: اوسیج کانتی دریافت کرده هست. او و برادرش بعداً در سال 2005 کمپانی واینستِین را تأسیس کردند.

در اکتبر 2017، پیرو اتهامات آزار جنسی علیه واینستین او از شرکتش و آکادمی علوم و هنرهای سینما اخراج شد. تا 31 اکتبر 2017، بیش از 80 زن اتهاماتی را علیه وینستین وارد کرده بودند. اتهامات باعث به وجود آمدن کمپین رسانه اجتماعی «#من هم» (metoo#) و ادعاهای بسیاری در رابطه با سوءاستفاده جنسی مشابه وینتستین، علیه مردان قدرتمند در سراسر دنیا شد که اثر وینستین نامیده شد و باعث عزل و برکناری بسیاری از آنان شد.

پس از رسوایی جنسی هاروِی واینستِین غول تهیه‌کنندگی هالیوود، حتی یک روز نیست که خبری از اتهامات جنسی یک هالیوودی در رسانه‌های غربی منتشر نشود.

واینستین از جمله حامیان و کمک کنندگان دیرپای حزب دمکرات و کمپین های ریاست جمهوری باراک اوباما، هیلاری کلینتون و جان کری هست. او از کمپین ریاست جمهوری 2008 کلینتون حمایت کرد و در منزل اش در وستپورت کنکتیکت جهت مدیر جمهور اوباما در سال 2012 مراسم جمع آوری کمک مالی برگزار کرد.

پس از رسوایی جنسی واینستین و اخراج او از آکادمی، اسکار در بیانیه خود اعلام کرد: این اخراج تنها به این علت نیست که ما می خواهیم بین خودمان و کسی که لیاقت عضویت در آکادمی را ندارد فاصله گذاری کنیم، بلکه پیغام این اخراج این است که دوران اغماض راجع به آزارجنسی و دام گستردن شرم آور جهت چنین رفتارهایی به سر آمده است.

مروری بر اخبار هر روزه اتهامات جنسی در هالیوود

در میان همه اظهارنظرهایی که در مورد واینستین شده است هست، شاید یکی از جالب ترین تصویر العمل ها مربوط به ترامپ، مدیر جمهور آمریکا باشد. او بعد از مطلع شدن از این ماجرا گفت: «من سال هاست هاروی وینستین را می شناسم. اصلا تعجب نکردم!» این اظهارنظر از این منظر که او همجنس خود را خوب می شناسد، قابل تأمل هست. ضمن اینکه ترامپ هم حتی قبل از دوران ریاست جمهوری از نظر قدرت و هم سرمایه بسیار از واینستین قدرتمندتر بوده و بحث ها و اتهاماتی که ازین دست به او زده می شود، حقیقت درونی او را آشکارتر می سازد و البته شکایت اخیر «استورمی دنیلز» هنرپیشه فیلم های پورن که از ترامپ به جهت برقراری رابطه جنسی در دوران انتخاباتی شکایت کرده، مصداق آشنایی ترامپ از همجنس خود یعنی هاروی وینستین است.

ـ کِوین اسپِیسی هنرپیشه نامدار هالیوودی

«کِوین اسپِیسی» دیگر صورت هالیوودی است که با اتهامات متعدد جنسی مواجه شد. افراد دیگری نیز هستند که به شهرت وی باشند و رسوای جنسی شده است باشند لیکن علت گزینش اسپیسی عنوان دیگریست و آن هم تجاوز از نوع همجنس است! رسوایی کوین اسپیسی با اتهامات آنتونی رپ، بازیگر آمریکایی شروع شد که گفته است در سال 1986 میلادی هنگامی که 14 سال داشته، کوین اسپیسی در یک دورهمی به او تعرض جنسی کرده هست. نخستین تصویر العمل این هنرپیشه در صفحه توییتر خود این بود که ضمن گفتن اینکه این اتفاق را به خاطر ندارد، عذرخواهی کرد و سپس اعلام کرد همجنسگراست!

در اتهامی دیگر هیدر اونرو، گوینده سابق تلویزیون بوستون، اسپیسی را متهم کرده است که در ژوئیه 2016 در یک دورهمی در جزیره ننتاکت ماساچوست پسرش را که آن موقع 18سال داشت، مورد آزار جنسی قرار داده هست. بعد از شنیدن اتهامات دیگران، خانواده اونرو تصمیم گرفت که ماجرا را فاش کنند و مانع شوند کسی دیگری قربانی تعرض کوین اسپیسی شود.

از هاروی وینستین و کوین اسپیسی که بگذریم به نام هایی همچون «داستین هافمن»، «استیون سیگال»، «بن افلک» «الیور استون»، «وودی آلن»، «مورگان فریمن»، «رومن پولانسکی»، «سی کِی لوئیس»، «جیم کری»، «مت دیمون»، «تام کروز»، «جاستین تیمبرلِیک» و «عزیز انصاری» که در میان متهمان جنسی اخیر نام و آوازه ارزش زیاد به چشم می آید.

هالیوود به جز فیلم های فراوانی که در مورد تجاوز و خیانت جنسی تولید کرده حالا روایت قصه هایش را از جلوی دوربین به پشت دوربین و در دنیای واقعی انتقال یافته کرده و نشان داده همه آن اذیت و آزارهای جنسی و تجاوز و سوءاستفاده شرم آور از قدرت، حقیقتی ترسناک هست. آن هم نه به وسیله بیمارانی از طبقات فرودست و با زندگی مشقت بار و شرایط معنوی نامتعادل یا جوانانی مجرد و کم سن و سال و بی نام و نشان که در پوشش افرادی خوشنام، موجه و محبوب در صنعت سرگرمی اغواگر پر زرق و برق و فریبنده هالیوود!

واژه های کلیدی: اخبار | هالیوود | هالیوود | هالیوودی | تجاوز جنسی | کوین اسپیسی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs